Advert

"OHAL Sonlandırılmalı"

Advert

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hükümetin devlet kurumlarına yerleşen FETÖ’cüleri temizlemek için ülke genelinde aldığı “Olağanüstü Hal” uygulamasını bir an önce sonlandırıp, terör örgütleriyle tüm siyasi partilerin desteğini alıp hukuki kurallar çerçevesinde, demokratik yöntemlerle mücadele etmesi gerektiğini söyledi. Barut, “İhtiyacımız olan OHAL değil, demokrasidir. OHAL bitmeli ve normalleşme süreci başlamalı. FETÖ’cülerin tasfiyesi için başlatılan operasyonlarda, FETÖ’yle uzaktan yakından bir bağ olmayan, masum insanlar mağdur edilmemeli” dedi.

KHK’LERLE MİLLET İRADESİ DEVRE DIŞI BIRAKILIYOR

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişiminin püskürtülmesinin ardından hükümetin FETÖ mensuplarına yönelik başlattığı çalışmaları değerlendirdi. 

Alınan “OHAL” kararı nedeniyle hükümetin kanun hükmünde kararnamelerle (KHK) istediği her şeyi yapabildiğini, devlet kurumlarını istediği gibi şekillendirecek uygulamaları yaşama geçirebildiğini dile getiren Barut, bu durumun millet iradesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni (TBMM) devre dışı bırakmak anlamına geldiğini söyledi.

OHAL SONLANDIRILMALI

Devlet kurumlarının, birkaç kişinin hazırladığı KHK’lerle sil baştan düzenlenmesinin sakıncalarına değinen Barut, OHAL sürecinin bir an önce sonlandırılması ve hükümetin TBMM’deki partilerin de desteğini alarak başta FETÖ ve PKK olmak üzere tüm terör örgütleriyle mücadele etmesi gerektiğini kaydetti.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret