Advert

"Adana Kenan Evren Bulvarı..."

Advert

Ak Parti Adana İl Başkan Yardımcısı Ali Sorar, dün Büyükşehir Belediye meclisinde yaşanan isim tartışmasının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye hitaben bir yazı kaleme aldı..
Kenan Evren, Adnan Kahveci ve Yüreğir'deki Yeşil Bulvar'ın adının Devlet Bahçeli olarak değiştirilmesine vurgu yapan Sorar, mektubunda şunları söyledi:
"Sn. Devlet Bahçeli;
Yenikapı ile birlikte 80 ilimizde partili partisiz,darbecilere karşı tüm Türkiye ayaktaydı. Sizin de devlet adamlığı gereği ülke çıkarları söz konusu olunca her konudaki tereddütsüz desteğiniz asla yadsınamaz.
Ülkemizin içinde bulunduğu bu türbülanslı günleri, hep birlikte atlatmak için milletçe sergilediğimiz birliktelik dosta güven, vatan hainlerine korku salar niteliktedir.
Ülkekizde bu gelişmeler yaşanırken, birlikteliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, yerel mercilerin bazı hataları,sizin birlikte Türkiye'yiz çabanıza ve idealinize zeval verecek cinsten. Buna en iyi örnek Adana Büyükşehir Belediyesi'dir.
15 Temmuz gecesinin hemen ardından milletimiz doğal bir refleksle darbecilerin isimlerinin Adana'da hiç bir yerde yaşatılmaması adına, kendi iradesi ile, Kenan Evren Bulvarı yazısını bantla kapatıp, üstüne 15 Temmuz Şehitler Bulvarı yazısını astı. Milletimizi ve AK Parti grubunu yok sayan belediye meclisi, bu bulvarın ve Adnan Kahveci Bulvarı'nın ismini CHP+MHP ittifakı ile, Devlet Bahçeli Bulvarı olarak değiştirdi.
Sizin isminizin yaşamasını elbette çok isteriz, ancak 15 Temmuz gibi, ülkemiz için hayati öneme sahip bir günün anısına ve şehitlerimizin hatırına bu karara dur diyeceğinizden hiç şüphemiz yoktur. 15 Temmuz Şehitler Bulvarı isminin o bulvara verilmesini sağlamanız ve verilen bu kararı durdurmanız halinde, isminizin verilmesinden daha çok, asırlarca hayırla yad edileceğiniz bir işe de imza atmış olacaksınız.

Saygılarımla."

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret