Advert

Devlet Bahçeli Bulvarı CHP'yi Karıştırdı

Devlet Bahçeli Bulvarı CHP'yi Karıştırdı
Advert

CHP Adana il Başkanı Ayhan Barut, Büyükşehir Belediye Meclisinde alınan ve Kenan Evren Bulvarı ve devamının adının Devlet Bahçeli Bulvarı olarak değiştiren karara karşı çıktı..
Barut, MHP ve CHP oylarıyla kabul edilen kararın hükümsüz olduğunu öne sürerek, adının Demokrasi ve Özgürlük Bulvarı olmasını istedi..
Barut'un açıklaması şöyle:
"CHP olarak yıllardır Adana’daki darbelerin ve darbecilerin izinin silinmesi için mücadele ediyoruz.. 
Geçmiş dönemlerde meclis üyelerimiz defalarca kez Büyükşehir Belediye Meclisi’nde verdikleri tekliflerle darbeci Kenan Evren’in adının kaldırılıp yerine darbe karşıtı olarak Demokrasi ve Özgürlük Bulvarı, Barış Bulvarı gibi adların verilmesini önermişlerdir..
Ancak ne hikmetse CHP grubunun verdiği bu teklifler bugüne kadar diğer parti grupları tarafından hep görmezden gelinmiş, sümen altı edilmiş, gündeme dahi alınmamıştır.. 
Pazartesi günkü Adana Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında oldu bittiye getirilerek üç bulvarın adı oy çokluğuyla Devlet Bahçeli Bulvarı olarak değiştirilmiştir.. CHP İl Başkanımız, il başkan yardımcılarımız, ilçe başkanlarımız ve meclis üyelerimiz konuyla ilgili gerekli istişareyi yapmış ve gerekli girişimleri yapmıştır.. Ayrıca, alınan bu karar 5393 sayılı belediye kanunun 81 maddesine de aykırıdır, dolayısıyla hükümsüzdür.. Bugün grubumuzun yaptığı itirazlar sonucunda dün alınan karar geçersiz hale gelmiştir.. Devlet Bahçeli ülkemizin saygın siyaset adamlarından biridir.. Ancak darbeci bir generalin adını taşıyan bulvarın adının darbenin karşıtı olan bir kavramla anılmasının daha doğru olduğuna olan inancımızla CHP Grubu olarak Kenan Evren Bulvarı’nın adının Demokrasi ve Özgürlük Bulvarı olarak değiştirilmesini teklif ediyoruz.. İşin aslı budur.. Tüm yurttaşlarımızın bilgisine sunarım.." 
CHP'li Meclis üyelerinin ekseriyetinin kabul ettiği kararla ilgili olarak rota değişikliği akıllarda soru işareti yarattı..
Bugünkü oturumda CHP Grup Başkanvekili Serdar Seyhan görevden çekildiğini duyurmuştu.. 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret