Advert

Yeni'den Bahçeli Bulvarı Açıklaması

Yeni'den Bahçeli Bulvarı Açıklaması
Advert
 

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Kenan

Evren Bulvarı’ adının meclisin ortak mutabakatı ve Valiliğin onayı olmaksızın ‘Devlet Bahçeli Bulvarı’ olarak değiştirmesine bir tepki de Ak Parti’den geldi.

Ak Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni korkusuzgundem.com a yaptığı açıklamalarda “Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde şova dayalı adımlara hiç gerek yok” dedi.

İl Başkanı Yeni konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

15 Temmuz kahpe kalkışmasının ardından büyük Türk Milletinin gösterdiği ortak dayanışma ruhu, herkesin malumu olmuştur. Hal böyle iken yani siyasi görüş ya da parti ayrımı olmaksızın tüm millet tek vücut olmuşken, tam da bu süreçte milletin oylarıyla seçilmiş olanların aldıkları kararlarda ve uygulamalarında biraz daha toparlayıcı olması şarttır. Adana Büyükşehir Belediyesi yönetiminin şova dayalı bu tavrı hoş olmamıştır. Yasalara göre isim değişiklikleri meclise katılanların değil meclis tam sayısının 3’te 2’sinin çoğunluğunu zorunlu kılmaktadır. Ki sırf bu noktada bile Büyükşehir Belediye Meclisinde alındığı söylenen karar tartışmalıdır. Bu tartışmalar sürerken, CHP Adana İl Başkanının da tavrı ortadayken ve hatta Valilik makamının da onayı yok iken tabela değiştirmek şık da doğru da değildir.

Yanlış anlaşılmasın MHP Genel Başkanı Sn. Devlet Bahçeli 15 Temmuz sürecindeki gösterdiği devlet adamı ve milli duruş çizgisiyle tüm toplumun haklı sevgi ve saygısı kazanmıştır. Bu çerçeve de hiç bir sıkıntı yoktur. Ancak bir oldu-bitti anlayışı kabul edilemez. Biz Ak Parti olarak isterdik ki Kenan Evren ismi kaldırılırken yerine konulacak isim sadece belli bir siyasi görüşü ya da zümreyi değilde toplumun tamamını kucaklasa idi. Biz HemCemal Gürsel hem de Kenan Evren isimlerinin kaldırılmasını istiyoruz. Ancak özellikle Kenan evren Bulvarı’nın adının mecliste de önerdiğimiz gibi “15 Temmuz Demokrasi ve  Şehitler Bulvarı” olmasını arzu ediyoruz.

Adana Büyükşehir Belediyesinin bu yaptığını kabul etmiyor ve Adana Valiliğine de gerekli başvurularda bulunacağımızın bilinmesini istiyorum.

Siyasi görüş ve parti farklılıklarımızı bir kenara koyarak Başta Adana Büyükşehir Belediyesi idaresi olmak üzere herkesi toplumsal kucaklaşmaya davet ediyorum.”

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret