Advert

AK Parti'nin Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

AK Parti'nin Kuruluş Yıldönümünü Kutladı
Advert


Adalet ve Kalkınma Partisi ismi ile 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan partimiz 15. yaşını kutlarken ülkemiz için çok sıkıntılı bir dönem olan darbe girişimi ile karşı karşıya kaldık.

Tek gayesi bu aziz millete hizmet etmek olan ve 15 yıl boyunca bu amaç için gece gündüz çalışan meşru Hükumete, devletin içine çöreklenmiş hainlerce bir darbe girişiminde bulunulmak istendi. Bu hainlerin tek amacı her şeyin en iyisine layık olan kahraman Türk milletini aydınlıktan karanlığa gömmekti.. Hainler her şeyi planlamıştı ancak kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokağa dökülüp, 27 gün aralıksız demokrasi nöbeti tutan, demokrasisine sahip çıkan asil Türk milletini hesap edemediler. 15 Temmuz darbe girişimini Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımızın ustalık ve liderliği, Başbakanımızın dirayeti ve Milletimizin cesareti ve asaletiyle hep birlikte bertaraf ettik. 

Merhum Mehmet Akif, “Allah bir daha bu Millet’e İstiklal Marşı Yazdırmasın!” demişti. Bugün ise bizler “Allah bir daha bu Millet’e Demokrasi Nöbeti tutturmasın!” diyoruz. İkinci bir istiklal harbi niteliğinde olan darbe girişiminde şehit olan 240 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine baş sağlığı dilerken, gazi olan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.

Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Ağustos 2001 yılında çıktığı yoldaki tek amacı Milletine hizmet etmekti ve 12 yıl boyunca Başbakan olarak, şu anda da Cumhurbaşkanı olarak, hizmetine devam ederken bayrağı devralan Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın liderliğinde ülkemizi 2023 hedeflerine AK Kadrolarla birlikte ulaştıracağız. Kahraman milletimize daha nice ak yıllarda hizmet etmek dileğiyle 14 Ağustos AK Parti’nin kuruluşunun 15. yıl dönümü kutlu olsun.​

 

Prof. Dr. Necdet ÜNÜVAR

AK Parti Adana Milletvekili 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret