Advert

PKK'lının Evinden FETÖ Elebaşının Kitapları Çıktı

PKK'lının Evinden FETÖ Elebaşının Kitapları Çıktı
Advert

Erzurum'un Karayazı ilçesinde, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan bir kişinin evinden FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yazdığı kitaplar bulundu
Erzurum'un Karayazı ilçesinde, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan bir kişinin evindeki aramada, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in yazdığı kitaplar bulundu.
Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde, terör örgütü PKK/KCK'nın faaliyetlerinin engellenmesi ve örgüt mensuplarının ele geçirilmesi başta olmak üzere suçun önlenmesi ve suçluların yakalanması amacıyla dün, Karayazı ilçesinde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan terör örgütü PKK üyesi M.Ş, D.K. ve K.P'nin polisteki işlemleri sürüyor.
Özel Harekat Şube ve Terörle Mücadele Şube müdürlükleri başta olmak üzere İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı bin 300 polisin katılımı ve jandarmanın desteğinde gerçekleştirilen operasyonda yakalanan bu kişilerin, polisin yaklaşık bir ay süren teknik ve fiziki takibinin ardından yakalandığı belirtildi.
Söz konusu 3 zanlının, terör örgütü PKK/KCK'nın milis yapılanması içinde yer aldıkları ve Karayazı ilçesi ile çevresindeki ilçelerde "örgüt adına eylemlere katılmak, örgüte eleman kazandırmak ve örgüt mensuplarına yardım ve yataklık yaptıkları" iddiasıyla gözaltına alındığı öğrenildi.
Operasyonda, polislerce ilçedeki 70 ayrı adreste yapılan aramalarda 2 ruhsatsız tabanca ve bir av tüfeğinin yanı sıra FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yazdığı belirtilen bazı kitaplar bulunduğu kaydedildi.
Ele geçirilen söz konusu kitapların terör örgütü PKK üyesi K.P'nin evinde bulunduğu ve bu kişinin FETÖ ile bir bağlantısının olup olmadığının polislerce araştırıldığı bildirildi.
K.P'nin evinde bulunan Fetullah Gülen imzalı "İrşat Ekseni" ve "Sonsuz Nur" isimli kitaplara da polisin el koyduğu ifade edildi.
Erzurum Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde işlemleri süren M.Ş, D.K. ve K.P'nin işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret