Advert

AK Parti'den Partiiçi FETÖ Temizliği

AK Parti'den Partiiçi FETÖ Temizliği
Advert

 

Türkiye, 15-16 Temmuz darbe girişiminin mimarı Fetullah Gülen Terör Örgütü mensuplarının inlerine girmeye devam ederken, bu doğrultuda AK Parti kendi evinin önünü de temizlemeye koyuldu..
İlk etapta FETÖ'cü sızmaya karşı 17-25 Aralık darbe girişiminden sonra işi sıkı tutan AK Parti, alt seviyede olası sızmaları tespit etmek için milletvekili, belediye başkanları ve il teşkilat başkanlarından oluşan "İzleme Komisyonu" kurmuştu.. Komisyonlar hem teşkilatlardaki FETÖ'cüleri tespit ediyor hem de FETÖ'nün her ildeki mali kaynakları ve destekleri konusunda çok geniş çalışma yapıyor..
Yapılan tespitler, elde edilen verilen ilgili yerlere iletiliyor.. Teşkilatlara gelen ihbarları da değerlendiren AK Parti Genel Merkezi birbirini siyasi rakip olarak gören bazı kimselerin yalan ihbarda bulunabileceği ihtimali üzerine, gelen ihbarları çok sağlıklı bir şekilde değerlendirerek ona göre hareket ediyor..

SIRA AK PARTİ TEŞKİLATLARINA GELDİ..

Bu gelişmeler ışığında, Ak Parti genel merkezi tüm Türkiye'de FETÖ bağlantısından şüphe duyduğu ya da kesinleştirdiği partililerin istifa etmelerini isteyecek.. İstifa vermemekte direnenler için hiç beklemeksizin kesin ihraç kararı uygulanacak..
Peki, Adana'da neler yaşanacak?
Ankara kaynaklı bilgilere göre Adana bazında birçok isim gündeme gelecek.. 
Bunlar arasında bir il başkan yardımcısı, bazı il yönetim kurulu üyeleri, üç ilçe başkanı ve bir kısım ilçe yönetim kurulu üyesinin istifa ettirilecekler arasında adı geçiyor..
Aynı kaynaklar, FETÖ bağlantılı olduğu öne sürülen belediye meclis üyeleriyle birlikte AK Partiden istifa ettirilecek partili sayısının 15'i aşacağını vurguluyor..

 

Ali PEKMEZCİ

 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret