Advert

Barut: Muhtarlar Kılcal Damarlarımızdır

Barut: Muhtarlar Kılcal Damarlarımızdır
Advert

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, il ve ilçe örgütleri olarak toplumun kılcal damarları olan muhtarlarla sürekli iletişim halinde olacaklarını ve aradaki bağı daha da güçlendireceklerini söyledi. 

SEÇİLMİŞLER MUHTARLARI GÖRMEZDEN GELMEMELİ

CHP İl Başkanı Ayhan Barut, Yüreğir İlçe Başkanı İsmet Yüksel, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri Yenidoğan Mahallesi Muhtarı Mehmet Uzunbilek’i ziyaret etti. Mahallenin sorunları hakkında bilgiler veren muhtar Uzunbilek, seçilmişlerin muhtarları görmezden gelmemesi gerektiğini söyledi. Özellikle belediye meclis üyelerinin alınacak kararlarda muhtarlardan görüş almasının önemli olduğunu dile getiren Uzunbilek, Barut, Yüksel ve beraberindekilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. 

YENİDOĞAN’IN YAŞAM STANDARTLARI YÜKSELTİLMELİ

Yüreğir’in ciddi sorunları olduğunu kaydeden CHP Yüreğir İlçe Başkanı İsmet Yüksel, Yenidoğan’ın ilçenin tek doğalgazlı mahallesi olduğunu belirterek, imar planı yapılarak oluşturulan mahallenin yaşam standartlarının yükseltilmesi yönünde adımların atılması gerektiğini vurguladı. 

TOPLUMUN NABZINI EN İYİ TUTAN KİŞİLER 

Muhtarların toplumun kılcal damarları olduğunu belirten CHP İl Başkanı Ayhan Barut, muhtarların toplumun nabzını en iyi tutan kişiler olduğuna dikkati çekti. CHP Adana İl ve ilçe örgütleri olarak muhtarlarla sürekli iletişim halinde olacaklarını belirten Barut, sorunların çözümü noktasında ilgili muhtarların görüşlerinin yol gösterici olduğunu ifade etti. 

CHP MUHTARLARLA BAĞI GÜÇLENDİRECEK

Barut, “CHP olarak muhtarlarımızla olan bağlarımızı güçlendireceğiz.  Hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun hiçbir ayrım yapmadan muhtarlarımızla işbirliği yapıp sorunların çözümü için çalışacağız” dedi. 

MUHTARLAR BELEDİYE BAŞKANLARIN ÇALIŞMA ARKADAŞI OLMALI

Bütünşehir yasasıyla muhtarların birçok yetkisinin ellerinden alındığını anımsatan Barut, muhtarların pasifize edilmesinin büyük bir hata olduğunu söyledi. Halka ve kente doğru hizmet için, hem ilçe belediyelerinin hem de Büyükşehir Belediyesinin muhtarları birer çalışma arkadaşı olarak kabul etmesi gerektiğine işaret eden Barut, “Bütünşehir Yasasının ortaya çıkardığı sıkıntıları her geçen gün daha fazla hissediyoruz. Özellikle kırsal ve varoş mahalleri bu sorunları çok daha bariz yaşıyor. Bütünşehir yasasının mevcut halinin, sorun çözmekten çok sorun yarattığını görüyoruz. CHP olarak bu olumsuzlukların düzeltilmesi ve muhtarlarımızın daha etkin olarak görev yapabilmeleri için üzerimize düşen ne varsa yapacağız” diye konuştu.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret