Advert

Teröristler Elazığ'ı Kana Boğdu

Teröristler Elazığ'ı Kana Boğdu
Advert

Elazığ Emniyet Müdürlüğü önünde patlama meydana geldi. Doğan Haber Ajansı Muhabiri CNN Türk canlı yayınında olay yerinde çok sayıda yaralının olduğunu söyledi. Patlamanın etkisiyle Emniyet Müdürlüğü binasında ağır hasar meydana geldi. Valilik'ten yapılan açıklamada saldırıda 3 kişinin öldüğünü 100'den fazla kişinin de yaralandığını duyurdu.
Malatya yolu üzerindeki, Sürsürü Mahallesi Çayda Çıra Kavşağı’nda bulunan Elazığ EmniyetMüdürlüğü’ne saldırı saat 09.20’de yapıldı. 
Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Mahmur Varol saldırının bomba yüklü araçla şehir merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunan 4 katlı Emniyet Müdürlüğü’nün hemen yanındaki otoparka giden yolda meydana geldiğini söyledi.
Patlamayla birlikte Emniyet Müdürlüğü binasının ön cephesi büyük hasar görüp ağaçlar köklerinden sökülürken yerde büyük bir çukur oluştu. 
Silah seslerinin duyulduğu bölgeye yaralılar için çok sayıda ambulans sevk edildi. Hastanelere kaldırılan yaralılar için kan anonsları yapıldı. Patlamanın meydana geldiği bölge güvenlik çemberine alınırken, saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin yakalanması için operasyon başlatıldı.
 
Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı: Saldırı bomba yüklü araçla yapıldı
 
Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Varol, saldırının bombalı araçla yapıldığını belirterek  "Ölü ve yaralı konusunda bir bilgi yok. Bombalı aracın patlamasıyla emniyet müdürlüğü önünde bekleyen araçlar yanmış. Bombanın şiddetiyle belediyeye atıldı zannettik, arada 5 kilometre mesafe var.Patlama emniyet müdürlüğünün bahçesinde meydana geldi"  dedi.
Anadolu Ajansı Muhabiri Ramazan Kaya CNN Türk canlı yayınında patlama anıyla ilgili olarak saldırının canlı bomba veya daha önceden Emniyet Müdürlüğü binasına park edilmiş araçla yapılabilmiş olacağını söyledi. Patlama sonrası onlarca aracın tahrip olduğunu da söyleyen Kaya, yaralıların tamamaının hastanelere sevk edildiğini belirtti.
Emniyet Müdürlüğü'ne 200 metre yer alan lojmanlarda da patlamanın ardından ciddi hasar medyana geldi. 
Şehirdeki tüm sağlık çalışanları da görevlerinin başına çağrıldı.
Elazığ'daki saldırıdan ilk görüntüler için tıklayın
 
Bakan Işık'tan açıklama
 
Bakan Fikri Işık Elazığ'daki hain saldırıya ilişkin Anadolu Ajansı'nda yaptığı ilk değerlendirmekde şunları söyledi:
"15 Temmuz'dan sonra ortaya koydukları haince eylem tarzı bizim bildiğimiz ancak dünyanın görmek istemediği yüzünü ortaya koydu. Kendi hedeflerine ulaşmak için hiçbir şeyden kaçınmayacaklarının göstergesi. PKK terör örgütünün bir takım küresel güçlerin istekleriyle hareket ettiğinin göstergesi. Sivilleri hedef alan bombalı saldırılar düzenlemesinin hiçbir izahı olamaz. Küresel güçlerin maşası olduğunun göstergesi. Bunu 40 yıla yakın zamandır yapıyor ama 15 Temmuz'dan sonra güvenlik güçlerinde bir zaaf oluşmuş gibi bir fırsatçılık gibi bombalı saldırılarla eylem yapması, Ceylanpınar'da 2 polisimizi yatağında şehit etmesi gibidir. Türkiye Cumhuriyeti, 15 Temmuz'dan daha güçlüdür. TSK içine sızmış hainleri kendi içerisinden çok büyük oranda temizlemiştir. PKK'nın içeriden destek alma şansı kalmamıştır. Bundan sonrasını PKK'nın yöneticileri düşünsün. Bölge halkının güvenlik güçleriyle işbirliği yapması gerekiyor. Halkımız bu konudaki hazırlıkları en yakın güvenlik gücüne bildirme noktasında çok hassas, bunu artırmaları yerinde olacak."

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret