Advert

Direnişteki İşçilere MMO’dan Destek

Direnişteki İşçilere MMO’dan Destek
Advert

Adana’da kapatılan Ekoroma işçilerinin 4 aydır maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle başlattıkları oturma eylemi devam ediyor. Direnişteki işçileri MMO Adana Şubesi Başkan ve yöneticileri ziyaret ederek destek verdi.

Turgut Özal Bulvarı’nda 21 Temmuz’dan bu yana eylem yapan Ekoroma işçileri, 4 aydır maaşlarını alamadıklarını, bu nedenle de eyleme başladıklarını ifade ettiler.  Tüm siyasi partileri, meslek örgütleri, sendikaları ziyaret ederek sorunlarını dile getirdiklerini, konuyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bölge Müdürlüğüne de başvurduklarını ifade eden işçiler, çeşitli girişimlerde bulunmalarına rağmen kendileriyle ilgilenecek bir muhatap bulamadıklarını dile getirdiler.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Genel Merkez Saymanı Tahsin Akbaba, MMO Adana Şube Başkanı Hasan Emir Kavi,Şube Sekreteri Hüseyin Kalantor ve yedek yönetim kuruluüyesi Kerem Fetullahoğlu ve şube çalışanlarından oluşan heyet direnişteki işçileri ziyaret ederek sorunlarını dinledi. MMO Adana Şube Başkanı Hasan Emir Kavi, her zaman emek ve emekçiden yana olduklarını, bu konuda ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerini ifade ederek, “Bizim yüreğimiz her zaman işçiden, emekçiden,halkımızdan yana atar. Alınterini rehber eder, ekmeği ve onuru için direnenlere destek oluruz. Ülkemizde halkımızdan umudunu kesenlere inat, OHALe rağmen 21 Temmuz’dan bu yana hakkını sokakta arayanların özgücüne inanıyoruz” dedi.

Kavi, direnişteki işçilere yasal yollardan haklarını aramaları önerisinde bulunarak, bu konuda desteklerini sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret