Advert

Azim Öztürk Soruşturma Dosyasını Aralıyoruz

Azim Öztürk Soruşturma Dosyasını Aralıyoruz
Advert

Türkiye genelinde olduğu gibi Adana'da da FETÖ/PDY ile mücadele büyük bir kararlılıkla sürdürülüyor.. Fetullahçı Terör Örgütüne mensup olanlarla finans desteği sağlayanlara (geriye dönük te olsa) göz açtırılmıyor..
Bu bağlamda Seyhan Belediyesi'nde Ak Partili Başkan Azim Öztürk'ün 10 yıllık dönemini kapsayan dev soruşturma titizlikle devam ediyor.. Azim Öztürk'le bacanağı olan SAMEDER eski başkanlarından İsmail Sefa İrday hakkında yurtdışı çıkış yasağı ve malvarlıklarına el koyma ile başlayan süreç, direkt 10 yıllık Öztürk döneminin perde arkasını aralamaya yönelik..
Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiler, Azim Öztürk'ün başkanlığı dönemindeki icraatlarından ötürü son derece ciddi suçlamalarla karşı karşıya kalabileceğini gösteriyor..
2004-2014 yılları arasında imar uygulamaları ve ruhsat işlemlerinde FETÖ'ya Himmet adı altında para toplandığı, havuzda biriken rakamın FETÖ/PDY'nin emrine verildiği ileri sürülüyor.. Bunun da belediye bünyesindeki bir odadaki ana havuzda biriktirildiği, havuzun kontrolünün de FETÖ'nün imamlarına bırakıldığı kaydediliyor.. 
Savcılık ve Emniyet, o döneme ait tüm imar düzenlemeleriyle verilen ruhsatları mercek altına alırken; birçok tanınmış müteahhit de soruşturmaya dahil edilme riskini taşıyor.. Seyhan Belediyesi aracılığıyla FETÖ'ye Himmet veren müteahhitlerin belirlenip gözaltına alınacağı öne sürülüyor.. 
Himmet toplama sürecinde Öztürk'e yakınlığıyla bilinen ve daha önce geldikleri ilçede tefeci olmakla tanınan müteahhitlerin de irdelenmesi bekleniyor.. 
Öte yandan Azim Öztürk'ün banka ve tapu kayıt hareketleri de soruşturmanın bir başka boyutu.. Eski başkanın gayrimenkul ve nakitlerinin büyük bir bölümünü başka isimler üzerine yapmış olma ihtimali soruşturmanın bir parçası olmuş durumda..
Bunun yanısıra FETÖ/PDY soruşturması çerçevesinde Kanuni Üniversitesi de Azim Öztürk'e sıkıntı yaratacak gibi görünüyor.. Çünkü Kanuni Üniversitesi'nin resmi adresi olarak Seyhan Belediyesi Kültür Merkezinin ikinci katı görünüyordu ve Kanuni Üniversitesi kadrosunu 2014'de Başkan seçilir seçilmez CHP'li Zeydan Karalar belediye bünyesinden kovmuştu..

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret