Advert

Demirtaş Demokrasi Mitinglerini Değerlendirdi

Demirtaş Demokrasi Mitinglerini Değerlendirdi
Advert
 
Vali Mahmut Demirtaş, TRT Ankara Kent Radyosu’nca gerçekleştirilen ve bir çok kente bağlanılarak ortak yayınlanan canlı yayındaki programda, Adana’da sürdürülen “Demokrasi Mitinglerini” değerlendirdi.
 
15 Temmuz 2016 tarihinde, ülkenin gözbebeği olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine sızmış olan FETÖ/PDY üyesi bir grup tarafından gerçekleştirilmek istenen ancak hem demokrasiye can-ı gönülden bağlı vatandaşlar hem de emniyet güçleri tarafından başarısızlığa uğratılan darbe girişimini kınayan Vali Mahmut Demirtaş, “Demokrasiye bağlı, insan haklarına saygılı, sandığa sahip çıkan vatandaşlarımızın varlığıyla gurur duyuyoruz. Ülkemiz ve milletimizin geleceğini karartmayı amaçlayan darbe girişimine karşı, tüm benliğiyle ayağa kalkan, demokrasiye olan bağlılığını yüksek sesle haykıran Adanalı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Asırlardır ülkemizin gözbebeği olan silahlı kuvvetlerimizin içinde sinsice yuvalanmış olan asker kıyafetli hainlerin gerçekleştirmek istedikleri darbe girişimi, demokrasi ve bayrak sevgisini yüreğinin derinliklerinde hisseden milletimiz ve güvenlik güçlerimizin gayretleriyle başarısızlığa uğratıldı. Demokrasi uğruna carlarını veren, kanlarını döken halkımızla ne kadar gururlansak azdır.  Haince gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin ardından Adana ilimizde başlattığımız demokrasi nöbetimiz, ilk günden bu yana coşku, heyecan ve kararlılıkla sürüyor. Aziz halkımız, melun girişimin ardından her gece toplandıkları meydanda, demokrasiye ve kendi belirlediği parlamenter rejime olan bağlılığını tüm dünyaya yüksek sesle haykırıyor. Bizler de gurur duyduğumuz halkımızla birlikte, demokratik parlamenter sisteme ve hukuk düzeni içerisindeki tüm kurum ve kuruluşlarıyla, hükümetimize ve devletimize olan bağlılığımızı vurguluyoruz. Bu konudaki inanç ve kararlılığımızdan asla taviz vermeyiz.  Adana’dan, Türkiye’nin tüm illerinde demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarımızı sevgi, selam ve muhabbetle kucaklıyoruz” dedi.
 
Vali Mahmut Demirtaş 15 Temmuz gecesinin ardından Türkiye’nin çeşitli illerinin yanı sıra Adana’da da kararlılıkla sürdürülen “Demokrasi Nöbeti”nin nabzını tutmasından dolayı, TRT Ankara Kent Radyosu’nun tüm yönetici ve çalışanlarına teşekkür etti. 
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret