Advert

Efkan Ala: Saldırıyı PKK Gerçekleştirdi

Efkan Ala: Saldırıyı PKK Gerçekleştirdi
Advert

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna, Artvin'in Şavşat ilçesinden Ardanuç ilçesine gittiği sırada Yanıklı köyü yakınlarında ateş açıldı. Konvoyun önünde yer alan jandarma aracına yapıldığı belirtilen saldırı sonrası çatışma bir süre devam etti.

Jandarma ekipleri de bölgeye geldi. Bölgeye askeri helikopter istendi.

SALDIRI KONVOYA

Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin programını gerçekleştirmek için uçakla Kars’a geldi. Buradan karayoluyla Artvin’in Şavşat İlçesi’ne geçen Kılıçdaroğlu, ilçe merkezinde halka hitap etti. Artvin’e gitmek üzere yola çıkan CHP konvoyu, Ardanuç İlçesi yakınlarına geldiğinde saldırıya uğradı. Konvoyun önünde yer alan jandarma aracına açılan ateşe Kılıçdaroğlu’nun korumaları hemen harekete geçerek karşılık verdi.

kilicdaroglu-nun-konvoyu-ates-hattinda-kaldi-177779-1.

Kılıçdaroğlu zırhlı araçla güvenli bölgeye alındı. CHP konvoyunda yer alan isimlerde yaralanan olmadı.

İçişleri bakanı Efkan Ala saldırıya dair yaptığı açıklamada 1'i ağır 3 kişinin yaralandığını belirtti. Ala, hedefin jandarma aracı olduğunu belirterek "saldırı ana muhalefet liderinin konvoyuna dönüktür diyebiliriz" dedi.

KILIÇDAROĞLU SALDIRI ANINI ANLATTI

Kılıçdaroğlu da saldırı anını ve sonrasını şu ifadelerle anlattı: "Şu anda benim açımdan bir sorun yok. Çatışma bölgesinden çıkardılar. Karayolları binasındayım. Herhangi bir sorun yok. Çatışmanın olduğu bir alanda galiba olumsuz tablo yaşadık. Güvenlik güçleri süratle önlemlerini aldılar, bizi o alandan çıkardılar. Benim açımdan kaygı yok. Umarım güvenlik güçleri açısından da bir sorun olmaz."

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret