Advert

CHP Bu Habere Nasıl Tepki Verecek?

CHP Bu Habere Nasıl Tepki Verecek?
Advert

CHP Adana 24. Dönem milletvekili Turgay Develi, partisinde çıkartanıysa yaratacak bir yoruma imza attı.. Develi, MHP lideri Bahçeli'nin adının uzun bir bulvara verilmesinde bir sakınca görmediğini belirterek, "Sayın Devlet Bahçeli'nin öne çıkarılarak, bir katilin adının bulvardan silinip o bulvara yazılmasına karşı çıkmak, siyaseten hiç bir karşılık bulamayacaktır" dedi..
Develi, bir adım daha öne giderek, "24. Dönem milletvekilliğim sırasında uzlaşmacı tavrına yakından tanıklık ettiğim Başbakan Binalı Yıldırım'ın adı da Adana'da bir bulvara verilebilir" önerisinde bulundu..
CHP eski Adana milletvekilinin bu konuya ilişkin görüşleri şöyle:
"Adana'da, bulvar isimleri üzerinden yaşanmakta olan tartışmalar CHP+ AKP'nin şekil-biçim itirazlarına karşın aslında siyasaldır.
İtirazcı her iki partinin, kararın onanmaması için Valiliğe yaptıkları başvurunun sonucu her ne kadar neden- sonuç ilişkisini tamamlamaya dönük de olsa,kararın sonucu, Adana'yı  siyaseten hiç de hak etmediği şekilde etkilemekte ve derinliği olmayan kısır bir tartışmanın içine çekmektedir.
İçinde bulunduğumuz şu günlerde Adana'da yerel düzeyde yapılan bilek güreşinin, ne bunun yapanlara ne de buradan varılan sonuçta Adana'ya bir yararı olabilir mi?.
Sayın AKP il Başkanı Yeni, 15 Temmuz'da Laik, sosyal ve hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine ve O'nun seçilmiş Cumhurbaşkanı ve seçilmiş hükümetine karşı yapılan kalkışmaya karşı duruşun ve sonrasındaki birlikten mutsuzluk değil mutluluk duymalıdır!. 
AKP iktidardır ama bu vatan hepimizin.
Gelelim bulvar isimleri tartışmasına...
Bu tartışma vesilesi ile önemli bir eksikliğimizi de gidermeyi öneriyorum; bizi bir birimize bağlayan tarihimizin, kültürümüzün ve ulus olmamızı sağlayan değerlerimizin yaşatılması ve tanıtılmasında büyük katkı sağlayacağını düşündüğüm isimlerin şehrimizin en değerli yerlerine verilmesi hiç kuşkum yok ki onların isimlerini büyütmekten çok, Adana'ya katkısı olur. Bir Hacı Bektaşi Veli, bir Mevlana, bir Pir Sultan Abdal gibi...
Fikirleriyle düşünce dünyamızı aydınlatan, varlık ve fedakarlıklarıyla bugünlere ulaşmamızı sağlayanları toplumun hafızasında yeniden canlandırmak hepimizin ortak kazancı olur...
Bu kapsamda başta Adanalı isimler olmak üzere uluslaşmamızın temel değerlerinden, gönül ve akıl liderlerimizin isimleri yaşatılması gerekirken milyonlarca inananı ile birlikte, Cumhuriyetimizin ve ulusal bütünlüğümüzün en önemli harçlarından bir siyasi partimizin, üstelik hemşehrimiz ve her fırsatta Adanalı olmaktan onur duyduğunu söyleyen Sayın Devlet Bahçeli'nin, biçim öne çıkarılarak adının bir katilin adının silinerek o bulvara yazılmasına karşı çıkmak, siyaseten hiç bir karşılık bulamayacaktır.
Hatta daha ileri giderek ülkemizin imarında eşsiz katkılar yapan ve Başbakanlık görevini devraldığı günden bu yana uzlaşmacı, karşı tarafı dinleyen, demokrat ve saygın bir devlet adamı olduğu hemen herkes tarafından daha iyi anlaşılan, benim de şahsen 24. dönem Milletvekilliği görevim sırasında birlikte çalıştığımız bir çok konuda bu hasletlerine yakın tanıklık yaptığım sayın Başbakan Binali Yıldırım'ın da daha görevde iken adının iftihar vesilesi olarak değerlendirilmesi, aynı sayın Devlet Bahçeli'nin adının yakışacağı gibi, Adana'ya yakışır.
Adana da böyle büyür."

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret