Advert

İMO: EKOROMA İşçileri Yalnız Değildir

İMO: EKOROMA İşçileri Yalnız Değildir
Advert

Adana’da kapanan bir marketler zincirinden maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yapan işçilere destek ziyaretleri sürüyor. Kapılarına kilit vurulan Ekoroma’da yaklaşık 300 işçi 4 aydan bu yana maaşlarını alamadıkları savunmasıyla Turgut Özal Bulvarı Şubesi önünde eylemlerine devam ediyor.
ALİ KUZU: “DESTEĞİMİZ SÜRECEK”
İşçileri zor günlerinde yalnız bırakmayan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Adana İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Sekreteri Ali Kuzu, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şube Başkanı Halil Çağdaş Kaya, Sayman Üye Suphi Civelek, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Berdan Dinçyürek ve İMO Adana Şube Üyesi Selman Serttepe, işçilerin dertlerine ortak oldu.
TMMOB Adana İKK Sekreteri Ali Kuzu, toplumun tüm kesimlerinin sorunlarına eğilen TMMOB’nin işçileri yalnız bırakmasının düşünülemeyeceğini, işçilerin sorunlarının giderilmesi için uğraş vereceklerini söyledi. Adana’da TMMOB’ye bağlı tüm odaların işçilere demokratik ve meşru eylemleri esnasında manevi destek sunduğuna ve sunmaya devam edeceğini belirten Kuzu, “İşçilerimizi her gün bir odamız ziyaret ediyor, sürekli iletişim halinde olacağız. Yapabileceğimiz konularda destek sunacağız. TMMOB olarak işçilerimizin arkasındayız” diye konuştu.
KAYA: “İŞÇİLERİN SIKINTILARI SONA ERSİN”
İMO Adana Şube Başkanı Halil Çağdaş Kaya ise işçilerin mücadelelerini takdirle karşıladıklarını, sonuç alacaklarına inandığını belirtti. Emek ve meslek örgütleri olarak yasal imkanlar dahilinde işçilerin yanında yer almaya özen göstereceklerini dile getiren Kaya, “İşin hukuki boyutunu avukatlar irdeleyecektir. Bu konuda çok yorum yapamamakla birlikte işçilerin sonuç alacağını düşünüyorum. Umuyorum ki işçilerin bu sıkıntıları sona erecektir” ifadelerine yer verdi.
İŞÇİLER TEŞEKKÜR ETTİ
TMMOB’ye destekleri için teşekkür eden işçiler seslerini duyurma adına kendilerine gerçekleşen ziyaretlerin çok önemli olduğunu, moral ve motivasyonlarının arttığını kaydetti. İşçiler, geçim sıkıntısı çektiklerini vurguladı ve yetkililerin sorunlarını bir an önce çözüme kavuşturmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret