Advert

CHP'li ÖZDİŞ Öğrenci Burslarının Niçin Kesildiğini Sordu

CHP'li ÖZDİŞ Öğrenci Burslarının Niçin Kesildiğini Sordu
Advert

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, Akdeniz Üniversitesi'nde bir grup öğrencinin kredi ve bursunun kesilmesini TBMM gündemine taşıdı. Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç'a son 15 yılda kaç öğrencinin mağdur edildiğini sordu.
CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, Akdeniz Üniversitesinde 70 kişilik öğrenci grubunun eğitim kredi ve burslarının aniden ve haksız yere kesilmesini TBMM gündemine taşıdı.
İbrahim Özdiş, aniden bursu kesilen gençlere " Anarşist eylemlere katılmadan önce düşünecektiniz" cevabını veren Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) haberini aldıktan sonra konuyu Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun bağlı bulunduğu Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç'a sordu.
DEDİKODU VE İDDİALARA DAYALI CADI AVI MI YAPILIYOR?
"Anarşist eylemlere katılmayacaktınız" diyen ve sonrasında da Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün yazısına istinaden kesildiği cevabı veren KYK müdürlüğünden sonra konuyu KYK genel müdürlüğüne taşıyan gençler bu sefer de kurum mevzuatlarından " Burs ve Kredi verilmeyecek haller" maddesi uyarınca kesildiği cevabını aldılar. Gençlerden birkaçının CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş'e durumu anlatmalarının akabinde konuyu TBMM gündemine taşıyan Özdiş " Bursu kesilen gençler arasında hakkında idari veya adli bir soruşturma olan var mıdır? Bu kesilmeler resmi evraklara göre mi yoksa iddia veya karalamalara göre mi yapılmıştır? " diye sordu.
KAÇ ÖĞRENCİNİN BURSU/KREDİSİ KESİLDİ?
Bu gibi gerekçeleri gördükten sonra son 15 yılda kaç öğrencinin mağdur olduğunu soran Özdiş, öğrenciler için önemli bir miktar olan 300- 400 TL'nin kesilmesinden sonra Bakanlığın görüşünü ve mağduriyetlerin giderilmesi için herhangi bir çalışma yapılıp yapılmayacağını da sordu.
 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret