Advert

MÜSİAD'dan Adaylara Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

MÜSİAD'dan Adaylara Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi
Advert
                       
 

 

KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı kapsamında, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adana Şubesi ile KOSGEB Adana Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde MÜSİAD'ın ev sahipliğinde düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitim” programı tamamlandı.

Otuz girişimci adayı MÜSİAD ve KOSGEB işbirliği ile gerçekleşen 4 günlük Uygulamalı Girişimcilik Eğitim programının sonunda, KOSGEB Müdürü Hüseyin Şen'in katılımıyla MÜSİAD'da düzenlenen bir törenle sertifikalarını alarak yeni bir başlangıca adım attılar.

Sertifika töreninde bir konuşma yapan MÜSİAD Adana şube başkanı Suat Yahşi girişimci adaylarının aldıkları bu eğitim ile yeni bir iş imkanına adım atacaklar. Devletimizin destekleri sayesinde işletmeleri güçlendirmek adına bu güzel uygulama sayesinde insanlarımızın önü açılıyor. MÜSİAD olarak elimizden geldiğince bu konularda girişimci adaylarını bilgilendirmek, eğitim programlarını yapmak görevimizdir.Bunlar tabiki bizim için gurur verici şeyler ama yeterlimi hayır yetmez. Bizde kişi başı milli gelir 10 bin dolar fakat diğergelişmiş ülkelerde 40-50 bin dolar civarında. Bu memleket için olması gereken nokta bu değil. Ülkemizde daha iyi noktalaragelebilmek ve daha fazla katma değer oluşturabilmek için yeni girişimcilere ihtiyaç vardır. Devletimizde bunun farkında olup bu gelişimi sağlayabilmesi içinde insanlarımızın içindeki girişimci ruhunu harekete geçirmeye çalışıyor ve bir çok cazip imkanlarsağlayarak insanlarımızı girişimci olmaya teşvik etmeye çalışıyor dedi. Yahşi; ilk duyduğumuz günde biz de heyecanlanmıştık. Bir sertifika veriliyor ve  bununla ilgili bir eğitim yapılıyor. Daha ötesinde de müteşebbis olacak arkadaşlarımızın maddi manada desteklenmesiyle yeni üretim alanları oluşturulmaya çalışılıyor. Biz bunun faydalı olacağını düşündük ve MÜSİAD olarak bu eğitime ev sahipliği yaptık. Bugün ise eğitim sonucunda alacağınız belgeleri sizlere takdim edeceğiz. Kursa katılan ve belgelerini almaya hak kazanan otuz girişimci adayına yeni kuracakları işlerinde başarılar diliyorum dedi.

 

KOSGEB Girişimcilerin Yanında..

 

Sertifika töreninde konuşan KOSGEB Müdürü Hüseyin ŞEN, KOSGEB Adana Müdürlüğü olarak ilimizde girişimciliğin geliştirilmesini temin etmek üzere farklı kurum kuruluşlarla Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlediklerini  bu eğitimde kendileri ile işbirliği yapan MÜSİAD Adana Şubesine müteşekkir olduklarını ifade etti. Girişimciliğin cesaret isteyen bir macera olduğunu ifade eden Hüseyin ŞEN, bu cesareti gösterdikleri ve ilk adımı attıkları için girişimci adaylarını tebrik etti. KOSGEB olarak ilk adımlarında girişimci adaylarının yanında oldukları gibi işletmelerini kurduktan sonra da girişimcilerin yanlarında olmaya devam edeceklerini söyledi.

 

KOSGEB’in işletmesini kuran girişimcilere 50.000 TL’ye kadar geri ödemesiz, 100.000 TL’ye kadar geri ödemeli destek sağlayacağını belirten Hüseyin ŞEN, girişimcilerin işletmelerini kurduktan hemen sonra vakit kaybetmeden KOSGEB Müdürlüğüne başvurmalarını tavsiye etti. İlk iki yılın işletmeler için hayati önem taşıdığını dolayısıyla KOSGEB olarak işletmelerin ilk iki yıl gerçekleşen harcamalarına % 60 oranında destek sağladıklarını belirtti. Girişimcinin kadın girişimci, birinci derecede şehit yakını, gazi veya engelli olması durumunda ise destek oranının %80 olduğunu belirtti.

Girişimci adaylarının her birini ileride katma değer üreten, istihdam sağlayan işletmeler olarak görmeyi arzu ettiklerini belirten ŞEN, yaptıkları işbirliği vesile ile MÜSİAD Adana Şubesine tekrar teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

 

 

                                                                                                                                         

MÜSTAKİL SANAYİCİ ve İŞADAMLARI DERNEĞİ ADANA ŞUBESİ   /   INDEPENDENT INDUSTRIALISTS AND BUSINESSMEN'S ASSOCIATION

Yurt Mah. Süleyman Demirel Blv. Gölvadi Evleri Sit. B Blok Asma Kat No:36 Çukurova /ADANA   Tel: +90 (322) 352 95 12  Faks: +90 (322) 352 92 91  E-Mail: adana@musiad.org.tr Web: www. musiad.org.tr/adana

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret