Advert

Gökçe Fırat Adana'da Ciğerci Bahattin'deydi

Gökçe Fırat Adana'da Ciğerci Bahattin'deydi
Advert

FETÖ soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan Ulusal Parti Genel Başkanı Gökçe Fırat Çulhaoğlu, polise teslim oldu..
Konunun Adana'yı ilgilendiren boyutu; bu ismin 15 Temmuz darbe girişiminden sadece 4 gün önce Adana'da bir ciğercide birlikte görüntü verdiği dostları(!)
Gökçe Fırat, iddiaya göre Turgut Özal Bulvarındaki Ciğerci Bahattin'de o gün görüldü ve darbe girişimine çeyrek kala masasında muhafazakar olarak bilinen üç gazeteci vardı..
Bunlardan biri halen FETÖ/PDY tutuklusu olan Aytekin Gezici'ydi.. Diğer ikisi de S. adlı Adana'dan gitme eski gazeteci-bürokrat ve yine S. adlı gündemdeki bir televizyoncu..
Bu isimlerin Gökçe Fırat ile ne konuştuğu ancak açılacak bir soruşturma sonucunda ortaya çıkacak.. 
Kamera görüntülerinin incelenmesi halinde bir sonuca mutlaka ulaşılacaktır.. 
GÖKÇE FIRAT DAHA ÖNCE DE TUTUKLANMIŞTI
İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Türk Solu'nda başyazarlık yapan ve bir dönem İşçi Partisi'nin Öncü Gençlik Grubu'nun içinde olan Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nu daha önce de 1 Haziran 2015'de adresinde gözaltına almış ve nöbetçi İstanbul 10. Sulh Ceza Mahkemesince tutuklanmıştı..
Çulhaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içeren bir video paylaşmış, paylaştığı videoda Erdoğan'ı asmakla tehdit etme cüretini göstermişti.. 
SOL GÖRÜNÜMLÜ CEMAATÇİ
Türk Solu Grubu'nun lideri Gökçe Fırat, son dönemde Cemaat'e sahip çıkan çizgisiyle biliniyordu.. 
Rektörlerin 2003'teki Anıtkabir yürüyüşünde açılan pankart Ergenekon davasında sıkça gündeme gelmesine ve bu nedenle sanıklar suçlanmasına rağmen Savcı Zekeriya Öz sözkonusu gruba hiç dokunmamıştı.. Bu grubun lideri olan Gökçe Fırat İstanbul Adliyesi'ne giderek gözaltına alınan FETÖ'ye sahip çıkmış, defalarca FETÖ'ye destek veren açıklamalar yapmıştı.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret