Advert

AK PARTİ'DE FETÖ TEMİZLİĞİ

AK PARTİ'DE FETÖ TEMİZLİĞİ
Advert

Ak Parti'de 15-16 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ terör örgütü üyelerinden arınmak ve muhtemel sızmaların önüne geçmek için AK Parti, il il izleme komisyonu kurdu.. FETÖ’nün her ildeki mali kaynakları ve destekleri konusunda çok geniş çalışmalar yapılıyor..

Çalışmalarda bir yandan teşkilat yöneticilerinin, belediye başkanlarının bu yapıyla olan ilişkileri araştırılırken bir yandan da her ilde terör örgütünün ekonomi ve siyasi hayattaki yapılanmaları titizlikle takip edilerek riskli görülenler ilgili yerlere iletiliyor.. 
AK Parti yetkilileri, teşkilatın yoğun çalıştığını, bu yoğun çalışma temposu içerisinde bir insanın uzun süre kendisini saklamasının mümkün olmadığını belirtti.. Yetkililer, “Bu örgüt takiyyeyi çok iyi beceriyor.. Sızma olabileceği ihtimaline karşı sürekli çalışmalar yapıyoruz.. 17-25 Aralık darbe girişiminin ardından 2014 yılında ve 2015’te yaptığımız kongrelerde çok titiz bir çalışma gerçekleştirerek paralel unsurları büyük oranda temizledik.. AK Parti içinde etkin yerlerimize sızmaları mümkün değil ama teşkilatın uç kısımlarında çok etkili olmayan yerlerde birtakım sızmalar olabilir.." diye konuştu..

AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, genel merkeze çok sayıda ihbar geldiğini söyledi.. Yazıcı birbirlerini siyasi rakip olarak gören bazı kimselerin yalan ihbarda bulunabileceğini bu sebeple ihbarların çok sağlıklı değerlendirilmesi ve siyasi yaklaşımlar dışında gerçek veriler ile hareket edilmesi gerektiğini söyledi..

Adana bazında da kritik görevde bulunan birtakım yöneticilerin yanısıra bazı yönetim kurulu üyeleriyle belediye meclis üyeleri hakkında önümüzdeki günlerde gerek parti içi gerek adli açıdan önemli gelişmeler yaşanabileceği  öğrenildi..

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret