Advert

Adana'nın Yakından Tanıdığı İsimler

Adana'nın Yakından Tanıdığı İsimler
Advert


İmtiyaz sahipliğini usta gazeteci Selahattin Sekin'in yaptığı Adana Kulis haber sitesi, büyük bir habercilik başarısına imza attı..
Nedim Soylu ile birlikte süper bir performans çizen Sekin, 15 Temmuz darbe girişimi öncesi tamamlanan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) çatı iddianamesindeki ayrıntılara haber sitesinden duyurdu, kendi ifadesiyle örgütün şike kumpasını gün yüzüne çıkardı.
İŞTE O HABERİN BEŞİKTAŞ'LA İLGİLİ BÖLÜMÜ: 
FETÖ iddianamesine ifadeleri giren gizli tanık Güneş şike davasında hapis cezası alan Beşiktaş eski yöneticisi S.A ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. 
Güneş, 12 Ekim 2015 tarihli ifadesinde daha önce 13 Temmuz 2015’te gizli tanık olarak ifade verdiğini ve o ifadesinde örgütün S.A’.nın ağabeyi Ş.A.’dan himmet istediğini anlattığını söyledi. Ş.A.’nın teklifi kabul ettiğini ileri süren gizli tanık, Ankara’da Anayasa Mahkemesi’nin karşısında S.A.’nın avukatı Ö.D tarafından 500 bin TL civarında dolar ve euro karışımı para verildiğini, paranın Ankara’daki bir okula diye alındığını, cemaatin muhasibine teslim edildiğini söyledi.
ŞİKE SÜRECİNDE NE OLMUŞTU?
S.A'YA BOZMA YILDIRIM'A ONAY
Şike davasının temyiz incelemesini yapan Yargıtay 5. Ceza Dairesi 17 Ocak 2014’te, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın “şike ve örgüt” suçlamasından aldığı 6 yıl 3 aylık hapis cezasını onadı. Yıldırım karar düzeltme talebinde de bulundu. Ancak Yargıtay Başsavcılığı bu talebi de reddetti. Aziz Yıldırım 6526 sayılı Terörle Mücadele Kanunu’nda yapılan değişiklik ve “kumpas” iddialarını gerekçe gösterip yeniden yargılanma ve infazının ertelenmesini talep etti. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Yıldırım’ın yargılanmasının yenilenmesine ve infaz işlemlerinin durdurulmasına karar verildi. Ancak kararda kumpas iddiaları reddedildi, usulü eksiklikler gerekçe gösterildi. Beşiktaş eski yöneticisi S.A. ise Beşiktaş-İBB Türkiye Kupası final maçının sonucunu etkilemekten şike suçlarını işlediklerinin sabit olduğuna karar verdi. Ancak Yargıtay, S.A.’ya şike suçundan verilen 1 yıl 3 ay hapis ve 250 bin lira adli para cezasını “suç tarihi itibariyle üç aydan fazla hapis cezasına mahkum edilmemiş olmaları karşısında, yargılama sürecinde pişmanlık gösterip, tekrar suç işleyip işlemeyeceği konusunda oluşan kanaat değerlendirilerek bu hususta olumlu ya da olumsuz bir karar verilmemesi” gerekçesiyle kararın yeniden belirlenmesi istemiyle bozdu.

Kaynak: ADANA KULİS

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret