Advert

Tümer: Adana'da Hizmet Eşit Verilmiyor

Tümer: Adana'da Hizmet Eşit Verilmiyor
Advert
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Kozan’da yoğun bir çalışma programı gerçekleştirdi.
CHP Kozan İlçe Başkanı Erkan Karaoğlu, CHP İl Başkan Yardımcısı Hacı Ali Mülazımoğlu, CHP Seyhan ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Şehir Plancısı Ulaş Çetinkaya, Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Karaoğlu, CHP Kozan Gençlik Kolları Başkanı Burak Cem Barış ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte köyler ve yaylalardaki vatandaşları ziyaret eden Tümer, “Birinci görevimiz halkımızın derdine ortak olmak, olabildiğince sorunlarına çözüm üretmektir” dedi.
“BÜTÜNŞEHİR YASASI ÇÖZÜM DEĞİL”
Bütünşehir Yasası ile birlikte mahalle statüsü verilen ancak merkez ilçelerdeki mahallelerin aldığı hizmetleri göremeyen Eskimantaş, Karahamzalı, Kargapazarı, Boztahta ve Göller Yaylası’nda vatandaşlarla bir araya gelen Zülfikar İnönü Tümer, sadece seçim zamanlarında vatandaşlarla buluşma devrinin sona erdiğini vurguladı. Meclisteki çalışmaları dışında Adana merkez ve tüm ilçelerde halkla buluşmaya özen gösterdiğini ifade eden Tümer, sorunların ilçe başkanları aracılığıyla kendisine kolayca ulaştırılabileceğine işaret etti.
Türkiye’nin iyi yönetilmediğine dikkat çeken Tümer, “Bütünşehir yasası çıktı ancak yol, içme suyu, sulama, kanalizasyon, temizlik sorunu arttı. Hiçbir bahaneye yer vermeden sorunların çözümü için ilçe başkanımız vasıtasıyla hangi konuda kim yetkiliyse kendisine ulaşacağız. Vatandaşın sorununa çözüm aramak bizim görevimiz” diye konuştu. 
“ARADA DAĞLAR KADAR FARK VAR”
Belediye başkanlarının dahi bütünşehir yasasını özümseyemediğini söyleyen Tümer, “Adana’daki Gazipaşa mahallesi ile Boztahta, Eskimantaş, Kargapazarı, Karahamzalı ya da Göller Yaylası’na yapılan hizmeti bir tutamayız. Bütünşehir yasası her mahalleye eşit hizmeti öngörüyor ancak arada dağlar kadar fark var” dedi. Tümer, Kurtuluş Savaşı’nda büyük bir kahramanlık örneği gösteren Kargapazar’da ‘Kurtuluş Anıtı’nı inceledi, köylülerden bilgi aldı.
Vatandaşların ağırlıklı olarak kanalizasyon, sulama, elektrik, yol, içme suyu, hazine arazileri ve orman sınırlarının yeniden belirlenmesine yönelik sorunlarını aktardığı Milletvekili Tümer, mahallelerde kendisine iletilen konularla ilgili yetkilileri anında arayarak çözüm arayışında bulundu.
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret