Advert

AKPM Başkanı Küçükcan'ın Öngörüsü

AKPM Başkanı Küçükcan'ın Öngörüsü
Advert

Ak Parti Adana milletvekili ve TBMM Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Türk Delegasyonu Başkanı Prof. Dr. Talip KÜÇÜKCAN, dünkü tarihi Yenikapı mitingi sonrası önemli bir ayrıntıya vurgu yaptı..
KÜÇÜKCAN, "Milletimizin bayraklı buluşması darbe girişimini üstükapalı destekleyenlere batacak.. İtibarsızlaştırmak için aşırı sağ yükselişte diyecekler.." öngörüsünde bulundu.. 
Bu riske karşın "Türkiye'de demokrasinin geleceği çok parlak.. Çünkü onu canı pahasına savunacak bir millet var.."  yorumunu yaptı.. 
AK Parti Adana Milletvekili ve AKPM Türk Delegasyonu Başkanı Prof. Dr. Talip Küçükcan, bir süre önce de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Türkiye'nin yurt dışında temsilinin daha etkin sürdürülmesi ve İslam karşıtlığı ile mücadelede Türkiye'nin öncü rol üstlenmesine ilişkin değerlendirme ve önerilere yer veren bir dosya sunmuştu.. 

PROF. DR. TALİP KÜÇÜKCAN KİMDİR? 

1963 yılında Osmaniye Kadirli'de doğan Talip KÜÇÜKCAN, 
Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi.. Londra Üniversitesinde yüksek lisans, Warwick Üniversitesinde doktora yaptı..
Türkiye Diyanet Vakfı İslam Araştırmaları Merkezinde ilmi araştırmalarda bulundu.. Marmara Üniversitesinde Sosyoloji Profesörü olarak çalıştı.. YÖK Başkan Danışmanlığı, SETA Vakfı Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Direktörlüğü ve Dış Politika Direktörlüğü, Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Ensitüsü Müdürlüğü görevlerinde bulundu.. TRT'de yorumculuk yaptı.. 
SETA Vakfı tarafından yayınlanan uluslararası Insight Turkey Dergisi Editörlüğü görevini üstlendi..
Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı tarafından Özel Temsilci olarak atandı (2014-2015). Orta Doğu siyaseti ve dış politika, yüksek öğretim ve kültür politikaları, Avrupa Birliği'nden göç, din-devlet ilişkisi, laiklik, İslamofobi ve Türkler üzerine çalışmaktadır.. 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret