Advert
Kamerun Nere Kozan Nere?
Özcan Aladağ

Kamerun Nere Kozan Nere?

Advert

Geçen hafta içinde Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Kamerun’dan konukları vardı. Bu konukları ağırlayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Sözlü, Kamerun’a asfalt yol yapımı ve altın ile elmas madenlerinin işletilmesi konusunda söz verdi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Kamerun’da asfalt yapacak!

Bu haberi yayınladıktan sonra Kozan’ın BoztahtaKöyü’nden okuyucularımız bize ulaşarak bir fotoğraf çekip gönderdiler.

Fotoğrafta Boztahtalı vatandaşlar Kozan ve Adana Büyükşehir Belediyesi’ne köylerinin yollarının yapılması noktasında müracaatlarının olduğunu ancak bu müracaatlarının hiç dikkate alınmadığını belirterek köylülerin kendi imkânlarıyla yollarını tamir ettiklerini belirtip bir de konuyu fotoğraflayarak bize gönderdiler.

Yani bu Boztahta köylüleri, ‘Kamerun’un asfaltının yapılmasını sözünü veren Sayın Sözlü’ye bizler ulaşamadık. Yollarımızın halini görsün de Kamerun’un yollarını yapmayı sonra düşünsün’ demek istediler.

Haklılar elbette.

Kozan ve Boztahta Köyü Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanına giriyor. Yani bu yolların yapımından Büyükşehir Belediyesi sorumlu…

Biz de konuyu gündeme getirip Boztahta Köyü halkının sorununu böylelikle yetkililere duyurmak istedik.

Fotoğrafı gönderen Boztahtalılar ‘Sayın Sözlü’yeve Sayın Musa Öztürk’e teşekkür ediyoruz!’ ifadelerini de göndermeyi ihmal etmemişler.

Bu ifadelerde aslında sitem saklı…

Şurada bir mahallenizde yol bozuk, insanlar kendi imkânlarıyla yollarını onarıyorlar. Biz Kamerun’daki asfaltın derdine düştük.

İmkânınız var ise Boztahta’nın da yolunu yapın, asfalt dökün. Kamerun’un da…

Büyükşehir Belediyesi’nin yetkilileri şunu bilsin ki, bu halk sizi  ve sizin hizmetlerinizi çok yakından takip ediyor. Çağ artık iletişim çağı…

Kamerun ile ilgili açıklamanızı Boztahtalı insanlar okur okumaz, bakın konuya nasıl yaklaştılar ve size ulaşmanın yolunu bulmak için arayış içine girdiler. Çünkü Boztahta Köyü halkı Sayın Sözlü size oy verdi. Sizden hizmet istiyor. Siz de bu halka hizmet durumundasınız.

Bürokrasinizin çok hantal işlediğini her zaman söylüyoruz. Belki bu eksiklik bürokrasi eksikliği…

Ancak fatura size kesiliyor.

Büyükşehir Belediyesi çok çalışıyor ama gelin görün ki hizmet sınırlarınız içindeki mahalle halkını bir türlü memnun edemiyorsunuz.

Bunun neden kaynaklandığını da oturup düşünmek lazım. Aslında düşünmeye çok gerek yok. Sözlü’nün etrafındaki bazı isimler yüzünden halkın derdini belediyeye, yetkililere ulaştıramadıkları bir gerçek.

Bu kabuğu da sanırım Hüseyin Beyin çözmek gibi bir derdi yok. 
Bu nedenle ben de konuyu Sayın Hüseyin Sözlü’nün dikkatine sunmak istedim.

Evet, söz sırası Büyükşehir yetkililerinde…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret