Advert
Acar AKP'li A.Acar FİLİZ
Ali Pekmezci

Acar AKP'li A.Acar FİLİZ

Advert

Adana'nın Acar AKP'lisi sol gösterdi sağ vurdu.. Gerek Kanal A'da yönettiği TV programlarında gerek muhabirlik yıllarında sol tandanslı bir zeminde yürüyen Filiz, parayı AKP iktidarında buldu..

İlkelerinin rotasını sağa çevirdi, TRT'ye hizmet karşılığı 1 milyon liranın üzerinde fatura kesti..

Şöyle ki;

TRT yönetimi tarafından KİT Üst Komisyonu’na gönderilen cevapları değerlendiren CHP İzmir Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu üyesi Atila Sertel, “Vatandaşlardan kesilen paralarla ayakta duran TRT, özellikle iktidara yakın kişi ve yapımcıların gözdesi haline geldi.. Dizilere bölüm başı milyonluk ücretler ödeyen TRT, bir-iki istisna hariç aynı başarıyı reyting sıralamasında gösteremiyor.. Özel kanallar yapımcılara TRT’den çok daha az para ödüyor ancak başarı oranları çok daha yukarıda.. Ya TRT yönetimi bu işi bilmiyor ya da göz göre göre kazıklanıyor” dedi..

Gelelim Acar'ımıza...

Türkiye'nin değişik illerinde yayın yapan 27 yerel televizyon kanalı 2010 yılında 'MEDAŞ' adıyla ortak bir şirket kurarak güçlerini birleştirdi.. Merkezi İstanbul'da bulunan MEDAŞ, yerel kanalların reklam pazarlamasını yaptı ve içerik üretti..

Yönetim Kurulu Başkanlığını dönemin Adana Kanal A Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni A. Acar Filiz'in yaptığı Medaş'ın Genel Müdürlüğünü ise Local Time’ın Genel Müdür Yardımcılığı görevinden ayrılan Esra Tekçe yürütmeye başladı..

Adana merkezli Kanal A, Sakarya merkezli, SRT, Antalya merkezli VIP TV, Aydın Merkezli Ay TV, Balıkesir merkezli Karesi TV, Diyarbakır merkezli Söz TV, Eskişehir merkezli Kanal 26, Kayseri merkezli Erciyes TV, Kıbrıs merkezli Kanal T ve  Şanlıurfa merkezli Güneydoğu TV başta olmak üzere Türkiye'nin her bölgesinden 27 televizyon kanalı şirketin ortağıydı..

A. Acar Filiz o günlerde Kanal A'dan ayrılarak MEDAŞ'ta edindiği tecrübeyi kendi firması Çekim Merkezi Prodüksiyon'la ete kemiğe büründürdü..

Adana'da çalıştığı dönemde gazetecilik meslek etiği üzerine çeşitli yazılar kaleme alıp söylemlerde bulunan Filiz, daha sonra siyasi görüş ve önerileriyle çelişen bir tavır sergiledi..

Adana'nın ilkeli (!) Acar genel yayın yönetmeni, yükseliş sürecine uygun olarak etnik yapısının uyuştuğu Dengir Mir Mehmet Fırat aracılığıyla AKP ile yakınlaştı..

Birkaç yıl önce de İstanbul'a yerleşen Kanal A eski Genel Yayın Yönetmeni'nin kurduğu Çekim Merkezi Prodüksiyon şirketine TRT'nin 1 milyon liranın üzerinde para ödediği ifade ediliyor.. CHP'li Atila Sertel'in adını verdiği şirketlerden biri de Acar'ınki.,

Reytingi olmayan, TRT'ye maddi yük olan yapımlar..

Şu soruları sorma hakkımız var...

* Acar Filiz'in AKP ile yakınlaşması tamamen 'duygusal' olabilir mi.?

* Bu durum, bir zamanlar kalemiyle manifestolaştırdığı meslek etiği ile ne derece örtüşür.?

Filiz'in AKP'deki referansı Dengir Mir Mehmet Fırat, bilahare Erdoğan ile yollarını ayırarak HDP milletvekili seçilmişti..

* Bu durumda HDP'li birinin referansı ile Acar Filiz'in TRT'ye ürün pazarlaması AKP'nin günümüz politikasıyla çelişmiyor mu.?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret