Advert

Numune'de Kalp Deliği Kapatıldı

Numune'de Kalp Deliği Kapatıldı
Advert

Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Seyhan Uygulama Merkezinde bir hastanın kalbindeki delik "minimal invaziv" cerrahi yöntemiyle kapatıldı . Kalp Cerrahisi Klinik Şefi Prof. Dr. İbrahim Özsöyler, günümüzde modern kalp cerrahisi uygulamaları ile çok küçük kesiler uygulanarak kalp ameliyatları yapılabildiğini hastalarını da ‘'minimal invaziv'' cerrahi yöntemiyle cerrahi müdahale ettiklerini söyledi. Prof. Dr. İbrahim Özsöyler, bu konuda şöyle konuştu:

"Kalp cerrahisi oldukça zor ve ölüm riski olan bir cerrahi olduğundan, geçmişte bu ameliyatların hepsi büyük kesiler uygulanarak yapılıyordu. Ancak günümüzde modern kalp cerrahisi uygulamaları ile bizim ‘'minimal invaziv'' dediğimiz çok küçük kesiler uygulanarak kalp ameliyatları yapılabilmektedir. Bizde hastamıza minimal invaziv cerrahi yöntemi uygulayarak kalbindeki deliği kapattık. Dışarıdan bakıldığında ameliyat kesilerinin görülmemesi estetik açıdan büyük avantaj sağlamaktadır."

Evli ve 2 çocuk annesi Mesude Sümbül, 2 doğum yaptıktan sonra kalbinde delik olduğunun ortaya çıktığını ifade ederek, " Kalbimdeki delik nedeni ile 2 kat merdiven çıkamıyordum. İşlerimi, rahat rahat yapamıyordum. Bana Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Seyhan Uygulama Merkezinde hiç izi belli olmayacak şekilde ameliyat yapıldığını söylediler. Bende gelip burada Prof. Dr. İbrahim Özsöyler' e ameliyat oldum, 4 gün sonra taburcu oldum, ameliyat sonrası eski şikâyetlerim kalmadı. Ben söylemesem kimse ameliyat olduğumu anlamıyor." dedi.

Advert
개발 지원 대상

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lice'de 2 Asker Şehit, 2 Asker Yaralı
Lice'de 2 Asker Şehit, 2 Asker Yaralı
MHP'li Karakaya'dan Bakan Çelik'e Çağrı
MHP'li Karakaya'dan Bakan Çelik'e Çağrı