Advert

Milli Eğitimde FETÖ/PDY Operasyonu

Milli Eğitimde FETÖ/PDY Operasyonu
Advert

Adana Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yürütülen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) silahlı terör örgütüne yönelik soruşturma kapsamında, örgütün milli eğitim içindeki yapılanmasına ilişkin operasyon düzenlenmiştir.
Adana Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatları doğrultusunda gerçekleşen operasyonda; FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibatlı olduğu belirlenen İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli 23 şüpheli hakkında arama ve yakalama kararı verilmiştir. İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin FETÖ/PDY'nin milli eğitim içindeki yapılanmasına yönelik 23 farklı adrese düzenlediği operasyonda çoğunluğu öğretmen 10 kişi gözaltına alınmıştır. Operasyon kapsamında, örgüte finansal destek de sağladığı belirlenen şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda; dijital malzemeler, kendi aralarında yaptıkları sohbet ile ilgili belgeler ve Fethullah Gülen ile ilgili kitaplar elde ele geçirilmiştir.
Ayrıca, hakkında yakalama kararı bulunan 5 şüphelinin, Adana Cumhuriyet Başsavcılığımızın FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarının üyesi olduğu değerlendirilen Aktif-Eğitim Sen Adana Şubesi'nde yöneticilik ve idarecilik görevlerinde şahıslara yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde tutuklandığı belirlenmiştir.

Soruşturma kapsamında 13 şüphelinin firari olduğu, şahısları yakalama çalışmaları sürdüğü hususu;

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Advert
개발 지원 대상

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'nin Kenan Evren Bulvarı Hassasiyeti
CHP'nin Kenan Evren Bulvarı Hassasiyeti
"Kripto FETÖ'cüler Hedef Şaşırtıyor"