Advert

FETÖ'nün ATO İmamı; Cevdet Şeker..

FETÖ'nün ATO İmamı; Cevdet Şeker..
Advert

Adana Ticaret Odası'nın Perşembe günkü meclis toplantısında yaşanan FETÖ'cü tartışmasının ardından TEM ekiplerinin ATO'yu basarak o toplantıya dair belge ve görüntülere el koyması geriye dönük birçok konunun yeniden gündeme taşınmasına vesile oldu..
ATO meclis üyesi Fatih Köylü'nün Cumhuriyet Savcılığına giderek suç duyurusunda bulunmasına kadar varan gelişme, İncirlik Üssü'de tutuklu komutan Bekir Ercan Van'ın iş dünyasıyla yaptığı toplantılar ve ATO mevduatının BANK ASYA'ya yatırılmasıyla yeni bir çehreye büründü..
Aslında iddiaların doğruluğunu ele alma noktasında, ATO'nun Mayıs 2013'deki genel kuruluna kadar geri dönmek gerekiyor..
MENEVŞE, BAŞ'A KARŞI BİR OYLA KAZANMIŞTI..
2013 yılının Mayıs ayında yapılan ATO genel kuruluna başkan adayı olarak Atilla Menevşe, Şaban Baş ve Fatih Köylü katıldılar.. Baş'ın sadece bir oyla kaybettiği kongrede Köylü 4 oy almıştı..
Çok ilginçtir;
Muhtemelen Köylü'nün aldığı 4 oy sayesinde seçimi kazanan Atilla Menevşe'nin listesindeki üç isim çizildi, bunların yerine Şaban Baş'ın listesinde bulunan üç isim yönetime girmeyi başardı..
Menevşe'nin listesindeki Ayhan Barut (CHP İl Başkanı), Ümit Onatça ve Cemal Akın (Ak Partili yönetici) şoka uğrarken, Şaban Baş'ın listesinden Emine Nargile, Mehmet Emin Yumuşak ve Zübeyt Şendur kritik kongrede adeta cımbızla seçilir gibi yönetimdeki yerini aldı..
CEVDET ŞEKER FETÖ'NÜN ATO İMAMIYDI.!
Melekgirmez esnafından olan Darende kökenli Cevdet Şeker, o süreçte Adana Ticaret Odasıyla yakından ilgileniyordu.. FETÖ/PDY'den hakkında gıyabi tutuklama kararı bulunan ve yurtdışına kaçan Cevdet Şeker'in ATO İmamlığı belki de ilk kez bu yazıda okuduğunuz bir konu..
Çarpıcı bir iddia var.. 
Ticaret Odası'nın 2013 kongresinde Atilla Menevşe'nin yönetim listesini Muammer Çalışkan ve Mehmet Şahbaz birlikte yazdı, FETÖ İmamı Cevdet Şeker de son şeklini verdi..
Bugün bile o dönemdeki tüm oda seçimlerine FETÖ'nün müdahale ettiği konuşulur, yazılır çizilir.. Kuşkusuz Maliye'deki FETÖ'cü bürokratlar da kongrelere baskı unsuru sıfatıyla müdahil oldular.. 
Bir dipnot.. ATO mevduatının BANK ASYA'ya yatırılmasına karşı çıkan dönemin Genel Sekreteri Ahmet Nevruz'un işine bu tavrından ötürü son verilmişti..
BEKİR ERCAN VAN, VALİ BÜYÜK'TEN İZİN Mİ ALDI.?
Şok bir iddiayı daha bu satırlara taşımak suretiyle görevimizi yapmış olalım..
İncirlik 10. Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral Bekir Ercan Van'ın (tutuklu), 25 Mayıs'taki ilk toplantı için dönemin Adana Valisi Mustafa Büyük'ten izin aldığı öne sürülüyor.. 
Büyük, sadece bir hafta sonra 31 Mayıs tarihli kararname ile merkeze çekilirken, yerine aynı gün Vali Mahmut Demirtaş atanmıştı..
Eğer bu iddia doğruysa İncirlik soruşturmasında Mustafa Büyük'ün de en azından bilgisine başvurulması gerekmez mi diye düşünmeden edemiyoruz.. Tutuklu Tuğg. Van'ın "İncirlik'in ABD'nin değil bir Türk üssü olduğunu iş dünyamıza gösterelim" bahanesiyle yola çıktığı da konuşuluyor.. 
Darbeci generalin bizzat ve tek tek telefonla daveti üzerine 25 Mayıs'tan 14 Temmuz'a dek İncirlik Üssü'ne 600 civarında iş adamının giriş çıkış yaptığı, bunun da polisin el koyduğu kamera görüntülerinde mevcut olduğu zaten biliniyor.. 
MENEVŞE YÖNETİMİ AKLANMAK ZORUNDA..
Adana Ticaret Odası'nda artık ok yaydan çıkmış durumda.. 
Bilinmesini isteriz; hiç kimseyi peşinen suçlu ilan etmiyoruz, cadı avcılığına da çıkmış değiliz.. Ancak ATO'nun seçilmiş bir Meclis üyesinin ortaya attığı vahim iddialar ve şu ana kadar gelinen nokta Menevşe ve ATO yönetiminin-meclisinin aklanmaya ihtiyaç duyduğunu açıkça ortaya koyuyor..
Örneğin Atilla Menevşe, bu dakikadan sonra İncirlik toplantılarının sorumluluğunu üstlenebilir mi.? 
Köylü'nün öne sürdüğü gibi kapatılan dershaneler için seri toplantılar yaptı mı.? 
Aklımı kurcalayan o soru; 
17-25 Aralık sürecinden hemen sonra BANK ASYA'ya daha fazla faiz veriyor (!) gerekçesiyle yüklü miktarda mevduat yatırmak, hem de Cumhurbaşkanı'nın uyarısına rağmen bu işe soyunmak..
Hakikaten büyük cesaret..
Acaba 16 Temmuz sabahı nasıl olsa rahatlarız düşüncesi mi hakimdi.?

 

Ali PEKMEZCİ

Advert
개발 지원 대상

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret