Advert

‘Araştırma Sonuçlanmadan Yargısız İnfaz Yapılıyor’

‘Araştırma Sonuçlanmadan Yargısız İnfaz Yapılıyor’
Advert

Sosyal, eğitsel ve eğlence yönünden yeterince mekana sahip olmayan Adana’nın önemli eğlence merkezlerinden biri olan, Menderes Bulvarı’ndaki Lunapark’ta yaşanan talihsiz gelişme, basın-yayın organlarında yeraldı. Ancak haberin veriliş şekli ve abartıya kaçılması, olayın mecrasını değiştirip, işyeri sahiplerini yaralamaya döndü.

Objektif ve tarafsız habercilik gereği, meslek etiği de gözetilerek bazı yayın organları haberi, olduğu gibi verirken, bazı gazeteler ise magazinselleştirip, abartı yaparak, farklı yönlere çekilebilecek cümlelerle gerçeklikten uzaklaştılar.

Uzun yıllardır aynı yerde Adanalılar’a hizmet eden, özellikle dini ve milli bayramlarda Adanalılar’ın uğrak merkezi haline gelen Lunapark’ın işletmecisi olan İsa Önük, yaşananlardan dolayı çok üzgün. Önük; dünyanın her yerinde zaman zaman meydana gelen, kendilerinin de çok üzüldüğü bir olay yaşadıklarını, herhangi bir can kaybı olmadığı için de sevindiklerini dile getirdi.

Serbest düşüş aleti (Kula) olarak adlandırılan aletin halatının kopması gibi bir şey yaşanmadığını, sadece iniş esnasında biraz hızlı bir iniş olduğunu söyleyen tesisin işletmecisi İsa Önük, “Hiç kimse böyle bir olay yaşanmasını istemez. Tek tesellimiz can kaybı olmaması. Elbette üzüldük. Yıllardır aynı yerde Adanalılar’a hizmet veriyoruz. Bugüne kadar da böyle bir olay yaşamadık. Elbette gereken soruşturma yapılıyor. Bu olayın nedenlerini yetkililer kadar biz de araştırıyoruz. Ancak olayın hemen ardından neden-sonuç ilişkisi belli olmadan, habercilik adına yapılanları da doğru bulmuyorum. Lunapark’ta onlarca makina mevcut. Hepsinin bakımları titiz bir şekilde yapılıyor. Çalışanlarımız her alete binen vatandaşlarımıza gereken uyarıları yapıyor. Dikkatli bir şekilde onlara yardımcı oluyor. Hepsi de deneyimli ve gereken duyarlılığa sahip. Ancak siz ne kadar duyarlı olursanız olun, aletlerin bakımlarımı ne kadar sık yaparsanız yapın, bazen kaderin önüne geçilemiyor. Makine başında abartıldığı gibi yere çakılma sözkonusu değil. İniş esnasında tam duracağı esnada sensörler uyarı verdi ve az da olsa hızlı bir düşüş oldu. İnsanlar haklı olarak panik yaptı. Olay abartıldı. Çok şükür bir yaralanma olayı meydana gelmedi.” dedi.

Olayın ardından bir çok kişinin tedbir amaçlı olarak hastaneye sevkedildiğini, hiçbirinde kırık-çıkık olmadığını ve kimsenin yatışının yapılmadığını söyleyen İsa Önük, “Haberde isimleri geçenler tedbir amaçlı olarak hastaneye kaldırılmış olup, şu an itibarıyle hiç kimse hastaneye yatırılmamıştır. Biz Lunapark İşletmecisi olarak haberde adı geçen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” diye konuştu.

Advert
개발 지원 대상

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret