Advert

Adana Savcılığından GÖKÇE FIRAT Soruşturması

Adana Savcılığından GÖKÇE FIRAT Soruşturması
Advert

Adana'da şok gelişme.. 
FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Ulusal Parti Genel Başkanı Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun Adana ziyareti için savcılık soruşturması başlatıldı.. Kamera görüntülerinin incelenmesi için harekete geçildi.. 15 Temmuz darbe girişiminden birkaç gün önce Adana'da bir ciğercide birlikte görüntü verdiği, ayrıca özel olarak görüştüğü isimler mercek altına alındı.. İddiaya göre Turgut Özal Bulvarındaki Ciğerci Bahattin'de darbe girişimine çeyrek kala muhafazakar olarak bilinen üç gazeteciyle yemekte buluşan Gökçe Fırat'ın bu isimlerle ne konuştuğu henüz bilinmiyor..
Bir önceki haberimizde bunlardan biri halen FETÖ/PDY tutuklusu olan Aytekin Gezici olduğunu belirtmiştik.. 
S. adlı Adana'dan gitme eski gazeteci-bürokratın da bu çerçevede ifadesine başvurulması bekleniyor.. 
Yine S. adlı bir televizyon sahibinin de adı gündemde.. S.'nin AK Parti'deki üst düzey bazı siyasilere yakınlığı biliniyor.. 
İki S.'nin Gökçe Fırat ile neler konuştuğunu açılan bu soruşturma sonucunda ortaya çıkacak.. GÖKÇE FIRAT DAHA ÖNCE DE TUTUKLANMIŞTI İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Türk Solu'nda başyazarlık yapan ve bir dönem İşçi Partisi'nin Öncü Gençlik Grubu'nun içinde olan Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nu daha önce de 1 Haziran 2015'de adresinde gözaltına almış ve nöbetçi İstanbul 10. Sulh Ceza Mahkemesince tutuklanmıştı.. Çulhaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içeren bir video paylaşmış, paylaştığı videoda Erdoğan'ı asmakla tehdit etme cüretini göstermişti.. Türk Solu Grubu'nun lideri Gökçe Fırat, son dönemde Cemaat'e sahip çıkan çizgisiyle biliniyordu.. Rektörlerin 2003'teki Anıtkabir yürüyüşünde açılan pankart Ergenekon davasında sıkça gündeme gelmesine ve bu nedenle sanıklar suçlanmasına rağmen Savcı Zekeriya Öz sözkonusu gruba hiç dokunmamıştı.. 

Advert
개발 지원 대상

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret
Vali Mahmut Demirtaş'tan Kozan'a Ziyaret